Outlook 2016’da Kural Oluşturma Ve Gelen Maili Klasöre Yönlendirme

Share

Merhaba,

Bu yazımızda Outlook 2016’da kural oluşturma ve gelen maili klasöre yönlendirme konusundan bahsedeceğiz.

Bir kişiden gelen maillerin düzenli olması veya kolaylık açısından ona özel açtığınız klasöre yönlenmesini istiyorsanız bunu o kişiden gelen maillere kural vererek ile yapabilirsiniz.

  • Bunun için kişiden gelen maile sağ tıklayıp Kural’a (Rules) tıklıyoruz.

(1) “Ferhat ÜLKER’den gelen tüm iletileri her zaman taşı” diyor. Eğer hali hazırda bir klasörünüz var ise hızlıca bu kuralı uygulayabilirsiniz.

Outlook 2016’da Kural Oluşturma Ve Gelen Mailleri Klasöre Yönlendirme
Outlook 2016’da Kural Oluşturma Ve Gelen Maili Klasöre Yönlendirme

(2) Bu seçenekte daha ayrıntılı işlem yapabiliyoruz.

1- Ferhat ÜLKER’den gelen

2- Konuya göre

3- Sadece bana gelen ya da ekte başka biri var ise

4- Ekranda yeni bir message box çıkıyor ve siz kapatmadan gitmiyor sesi duymasanız bile bilgisayar başınıza geçtiğinizde önünüze çıkacak.

5- İsteğe bağlı olarak taşımak dışında dikkate almak için farklı bir bildirim sesi seçebilirsiniz. Bu da gereksiz yere kontrol etme hissiyatı oluşturmayacak size.

6- Otomatik olarak belirttiğiniz klasöre yönlendirir.

Outlook 2016’da Kural Oluşturma Ve Gelen Maili Klasöre Yönlendirme

Umarım faydalı olmuştur. Başka yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Ferhat ÜLKER

Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2011 yılında lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etmiştir. 2015 yılında Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümüne başlayıp 2017 yılında mezun olmuştur. 2015-2016 yılları arasında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamlayarak sertifika sahibi olmuştur. Okulu devam ederken Web tasarım alanında freelancer olarak bir çok görev üstlenmiştir. Üniversite süreci bittikten sonra 2018 yılında Knb Lojistik Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında E-Ticaret alanında 1.5 sene çalışıp sıfırdan bir platform kurup yüksek satışlar yapabilecek duruma getirmiştir. Daha sonra istediği mesleğe 2019 yılında Dorak Holding A.Ş. firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı görevinde başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir