Windows 10 Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Share

Merhaba,

Windows 10 işletim sisteminiz Single Language sürümü değilse ve Home veya Pro sürümlerine sahipseniz Windows 10 Türkçe olan işletim sistemini hiçbir ek yazılım indirmeden Windows 10 üzerinden kolay bir şekilde dil değiştirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

1.Adım : Başlat (Start) menüsünden Ayarlar‘a (Settings) tıklıyoruz.

2.Adım : Açılan Ayarlar menüsünden Zaman ve Dil (Time ve Language) seçeneğini seçiyoruz.

3.Adım : Soldaki Dil (Language) seçeneğine tıklayın. Sağ taraftaki bölümde şuanda bilgisayarınızda yüklü olan dilleri görebilirsiniz.Bu diller arasında istediğiniz dil yok ise Dil ekle (Add a preferred language) butonuna tıklayın.

4.Adım : Açılan ekranımızda değiştirmek istediğiniz dil’i seçiyoruz ve Next ile ilerliyoruz.

5.Adım : Burada Set as my display language seçeneğini seçersek giriş dilimizi de seçtiğimiz dil yapacaktır. Install diyerek kurulumu başlatabiliriz.

Dil kurulumu tamamlanmıştır.

Umarım faydalı olmuştur. Başka yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Ferhat ÜLKER

Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2011 yılında lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etmiştir. 2015 yılında Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümüne başlayıp 2017 yılında mezun olmuştur. 2015-2016 yılları arasında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamlayarak sertifika sahibi olmuştur. Okulu devam ederken Web tasarım alanında freelancer olarak bir çok görev üstlenmiştir. Üniversite süreci bittikten sonra 2018 yılında Knb Lojistik Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında E-Ticaret alanında 1.5 sene çalışıp sıfırdan bir platform kurup yüksek satışlar yapabilecek duruma getirmiştir. Daha sonra istediği mesleğe 2019 yılında Dorak Holding A.Ş. firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı görevinde başlamıştır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir