Windows 10 Sürümünü Nasıl Öğrenirim?

Share

Merhaba,

Yazımıza geçmeden önce Windows 10 ile ilgili diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Tüm Windows 10 Yazıları

Bu yazımızda sizlerle kullanmakta olduğunuz Windows İşletim Sistemi Versiyonunu nasıl öğreneceğinize bakacağız. Bu işlem için üç adet ayrı yöntem vardır.

1 – Yöntem;

İlk olarak Start (Başlat) menüsüne daha sonra Settings (Ayarlar) sekmesine tıklıyoruz.

Açılan Settings ekranında System butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra açılan pencerede sol tarafta bulunan menüden About’a tıklıyoruz ardından sağ tarafta ilgili bilgilerin geldiğini görebiliriz.

2 – Yöntem;

İlk olarak Arama (Search) kısmında winver‘ı aratıyoruz ve karşımıza gelen uygulamayı açıyoruz.

Açılan About Windows penceresinde ilgili bilgileri görebilirsiniz.

3 – Yöntem;

Son olarak Command Prompt (Komut Satırı) üzerinde ver yazarak da Windows Sürümünü öğrenebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur. Başka yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Ferhat ÜLKER

Ferhat ÜLKER 1997 İstanbul doğumludur. Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2011 yılında lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etmiştir. 2015-2016 yılları arasında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamlayarak sertifika sahibi olmuştur. 2017 yılında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. Üniversite süreci bittikten sonra 2018 yılında Knb Lojistik Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında E-Ticaret alanında ekip lideri görevinde çalışıp sıfırdan bir platform kurup yönetmiştir. 2019 yılında Dorak Holding A.Ş. firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı, daha sonra İleri Teknoloji firmasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev almıştır. 2020 yılında vatani görevi nedeniyle bu firmada ki görevinden ayrılmıştır. Şu anda Ulustrans Lojistik firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak ve MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir