Windows Server 2019 Internet Explorer’da Adobe Flash Player Etkinleştirilmesi

Share

Merhaba,

Adobe Flash Player uygulaması Windows 10 ve Windows Server 2019 işletim sistemlerinde güvelik nedeniyle varsayılan ayarlarda etkin değildir. Microsoft Internet Explorer uygulamasında Adobe Flash Player entegre olarak sunulmaktadır. Ayrıca Windows Update ile Adobe Flash Player’a ait yeni sürümler ve güvenlik güncellemeleri işletim sisteminize yüklenecektir.

Bu yazımızda Windows Server 2019 ve Windows 10 da Internet Explorer için Adobe flash player’ın nasıl etkinleştirileceğine bakacağız. Aşağıda ki linkten flash player’ın etkinleştirildiğini kontrol edebilirsiniz.

https://helpx.adobe.com/flash-player.html

Windows 10 ve Windows Server 2019’da Internet Explorer için flash uygulamasını etkinleştirmeyi dsim uygulaması yardımıyla Adobe paketini etkinleştirerek yapacağız. Bu işlem için Command Prompt uygulamasını yönetici olarak açıyoruz.

Daha sonra aşağıda ki kodu Command Promt da çalıştırıyoruz.

dism /online /add-package /packagepath:”C:\Windows\servicing\Packages\Adobe-Flash-For-Windows-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0.mum”

Komutu başarıyla yüklendikten sonra işletim sisteminizi yeniden başlatabilirsiniz.

İşletim sisteminiz açıldıktan sonra Flash Player eklentisinin etkinlik durumunu test sayfasından kontrol edebilirsiniz.

https://helpx.adobe.com/flash-player.html

Yapılan bu işlemlerin ardından KB3202790 güncellemesini yükleyiniz.

Umarım faydalı olmuştur. Başka yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Ferhat ÜLKER

Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2011 yılında lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etmiştir. 2015 yılında Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümüne başlayıp 2017 yılında mezun olmuştur. 2015-2016 yılları arasında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamlayarak sertifika sahibi olmuştur. Okulu devam ederken Web tasarım alanında freelancer olarak bir çok görev üstlenmiştir. Üniversite süreci bittikten sonra 2018 yılında Knb Lojistik Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında E-Ticaret alanında 1.5 sene çalışıp sıfırdan bir platform kurup yüksek satışlar yapabilecek duruma getirmiştir. Daha sonra istediği mesleğe 2019 yılında Dorak Holding A.Ş. firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı görevinde başlamıştır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir