Microsoft, Windows 7 Desteğini Sürdürme Kararı Aldı

Share

Normal şartlarda 2020 yılında güvenlik güncelleştirmesi durdurulacak olan Windows 7’nin destek süresi bazı kullanıcılar için uzatıldı.

Yakın zamanda keşfedilen Microsoft açıklamasına göre, Windows 7‘nin belirli sürümlerine abone olan işletme müşterileri, eski yazılım için ekstra bir yıl desteğinin tadını çıkarabilecek.

Microsoft bu hamle sayesinde işletmelere, Windows 7 desteği sona erdiğinde Windows 10‘a geçiş planlarını çözmeleri için daha fazla zaman tanıyacağını da söyledi. Microsoft’un konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Windows 7 Enterprise E5, Microsoft 365 E5 veya Microsoft 365 E5 Security’e etkin abonelik lisansı olan işletme müşterileri, 1 yıl boyunca Windows 7 Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri’ni kullanabilecek.

Bu sınırlı süre promosyonunda destek sona erdikten sonra, Windows 10 desteği için daha fazla seçenek sunulacak.”

Teklife dahil olan paket, 500 veya daha fazla lisansı destekleyebilecek şirketleri kapsıyor, bir yıllık güncelleme desteği sonrasında bu şirketlere Windows 10 çözümleri sunulacak.

Ferhat ÜLKER

Ferhat ÜLKER 1997 İstanbul doğumludur. Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2011 yılında lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etmiştir. 2015-2016 yılları arasında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamlayarak sertifika sahibi olmuştur. 2017 yılında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. Üniversite süreci bittikten sonra 2018 yılında Knb Lojistik Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında E-Ticaret alanında ekip lideri görevinde çalışıp sıfırdan bir platform kurup yönetmiştir. 2019 yılında Dorak Holding A.Ş. firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı, daha sonra İleri Teknoloji firmasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev almıştır. 2020 yılında vatani görevi nedeniyle bu firmada ki görevinden ayrılmıştır. Şu anda Ulustrans Lojistik firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak ve MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir