Microsoft’un Windows 7 Desteği 2020’de Sona Erecek..

Share
Microsoft'un Windows 7 Desteği 2020'de Sona Erecek..

Windows 7, 2009 yılında piyasaya sürüldükten sonra 2015 Ocak’ta genişletilmiş destek aşamasına girdi.Bu, kullanıcıların 2015’ten sonraki beş yıl boyunca ücretsiz kritik güvenlik yamaları, hata düzeltmeleri ve teknik destek alabilecekleri anlamına geliyordu.Genişletilmiş destek aşamasının beşinci yılı 14 Ocak 2020’de doluyor.

Yani Microsoft 14 Ocak 2020’den itibaren Windows 7’den desteğini çekecek ve bu tarihten itibaren Windows 7 kullanıcıları kritik güncelleştirmeleri ve güvenlik düzeltmelerini alamayacak.

Bu tarihten sonra Windows 7’yi yine kullanabilirsiniz.Fakat bilgisayarınız güncelleştirmeleri almadığı için virüs ve casus yazılımlara karşı daha savunmasız olacak.

Microsoft 365’in Başkan Yardımcısı Brad Anderson, bir bloga verdiği röportajda  “Teknolojideki değişiklikler ve yenilikler kaçınılmaz” dedi ve  “Kuruluşu, Microsoft 365 ile modern bir masaüstüne kaydırmak için daha iyi bir zaman olmazdı.” diye ekledi.

ZDNet verilerine göre bilgisayar kullanıcılarının % 39.2’si Windows 10 kullanırken, % 36.9’u hala Windows 7 kullanıyor.Bu Windows 7 kullanıcılarının büyük bir kısmını şirketler oluşturuyor.

Steam kullanıcılarının % 64’ünün Windows 10 kullanıcısı, %26’sının Windows 7 kullanıcısı olduğu biliniyor.Yani oyun dünyasının tercihini açık ara farkla Windows 10’dan yana kullanmış gibi görünüyor.

>> Windows 7 Desteğinin Sona Ermesi ile İlgili Microsoft Açıklaması.

Ferhat ÜLKER

Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2011 yılında lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etmiştir. 2015 yılında Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümüne başlayıp 2017 yılında mezun olmuştur. 2015-2016 yılları arasında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamlayarak sertifika sahibi olmuştur. Okulu devam ederken Web tasarım alanında freelancer olarak bir çok görev üstlenmiştir. Üniversite süreci bittikten sonra 2018 yılında Knb Lojistik Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında E-Ticaret alanında 1.5 sene çalışıp sıfırdan bir platform kurup yüksek satışlar yapabilecek duruma getirmiştir. Daha sonra istediği mesleğe 2019 yılında Dorak Holding A.Ş. firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı görevinde başlamıştır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir